Tuzson Bence hangsúlyozta, hogy az áldozatsegítés alapelvei mélyen beágyazódnak az állami működés minden szegmensébe.

A miniszter kijelentései némiképp ellentmondásosnak tűnnek, különösen ha figyelembe vesszük egy nemrégiben történt tragikus eseményt: megöltek egy japán nőt, aki ötször fordult segítségért a rendőrséghez.

A bűncselekményekkel szembeni fellépés elengedhetetlen, hiszen az áldozatoknak sürgős támogatásra van szükségük. A bűn nem lehet következmények nélkül, és az áldozatoknak is meg kell kapniuk a megfelelő segítséget. Ezt hangsúlyozta az igazságügyi miniszter pénteki szombathelyi látogatása során, ahogy azt a Magyar Távirati Iroda (MTI) tudósítása is rögzítette.

Tuzson Bence az új helyen kialakított áldozatsegítő központ avatása, valamint a 2024. évi Victima Protector díjak átadása kapcsán beszélt arról, hogy évszázadokon keresztül a jog kevésbé foglalkozott az áldozatokkal, de ma már ugyanolyan erővel és energiával koncentrálnak rájuk. Nagy jelentősége van a szemléletváltásnak és az áldozatsegítési elvnek, ami áthatja az egész állam működését, mert ma már a rendőrség sem csak a nyomozással foglalkozik, hanem komolyan odafigyel az áldozatokra is - hangoztatta. A miniszter szerint a rendőrségen és a központokban az asztal másik odalán ülők feladata nem munka, hanem hivatás, egy felújított épület még kevés, amíg azt meg nem töltik lélekkel, elhivatott emberekkel.

A tárcavezető által elmondottaknak ellentmond, hogy ötször fordult a rendőrséghez az a japán nő, akit január 29-én volt férje meggyilkolt egy V. kerületi lakásban. Bár életveszélyes fenyegetést kapott, a hatóságok ennek ellenére nem tartották szükségesnek a nyomozás megindítását. Kísértetiesen hasonló eset történt nem sokkal később egy XVIII. kerületi dohányboltban, ahol egy fiatal nőt szúrtak meg. Támadója hónapok óta üldözte őt szerelmével, és a rendőrség is tudott róla, mivel az áldozat korábban feljelentést tett zaklatás miatt.

Spronz Júlia: A japán nő halála elkerülhető lett volna, a rendszer súlyos hibákkal küzd Már tavaly októberben, a XVIII. kerületi dohányboltban történt tragikus esemény előtt a 21 éves nő bejelentést tett a rendőrségen, miután zaklatás áldozatává vált. A hatóságoknak lehetőségük lett volna lépéseket tenni a nő védelmében, mégis a rendszer működése megkérdőjelezhető, és a megelőzés lehetőségei nem bizonyultak elegendőnek.

Related posts