Tudtad, hogy a brit királyi család története szorosan összefonódik Magyarországgal is? Bizony, a vérvonalukban magyar gyökerek is megtalálhatók! - Life

Mi, magyarok, mindig különös büszkeséggel tölt el, amikor egy jelentős személyiséghez kötődhet a vérrokonság. Érdekes tény, hogy a brit királyi család történetében két magyar származású felmenő is fellelhető!

Nemcsak egy, hanem kettő magyar felmenője is volt a királyi családnak. Az ugyebár már közismert, hogy a királynő ükanyja az erdélyi Erdőszentgyörgyön született grófnő Rhédey Klaudia, de azt már kevesebben tudják, hogy az ő egyik oldalági felmenője Mária Dorottya hercegnő, a magyar József nádor felesége volt, akinek a nevét Budapesten még utca is viseli.

A királyi család magyar gyökerekkel is bír, ami büszkeséggel tölti el a magyar népet. II. Erzsébet királynő és III. Károly király szívén viselik e származást, és nem véletlen, hogy Károly király 1998 óta rendszeresen ellátogat Románia magyarok által lakott erdélyi vidékeire. Különösen Zalánpatakra, ahol 2010-ben megvásárolta a Kálnoky család egykori birtokát. Ez a család az 1800-as években a környéken üveggyártással foglalkozott, így a helyszín nem csupán kulturális, hanem történelmi értékkel is bír.

Ahogy azt jól tudjuk, az uralkodó ükanyja, gróf kisrédei Rhédey Klaudia Zsuzsanna, házassága által Teck hercegnévé emelkedett, és a nemesi rangja szerint Hohenstein grófnőként is emlegették.

A pár egyetlen fiúgyermeke, Ferenc 1837-ben Teck hercegévé vált, ami lehetőséget adott számára, hogy egy királyi családból válasszon feleséget. Végül Viktória Mária cambridge-i hercegnőt választotta, aki Viktória angol királynő unokanővére volt. Ezzel az erdélyi származású fiatalember sikeresen beházasodott Európa egyik legrégebbi királyi dinasztiájába.

Ferenc, Tecki herceg és Viktória Mária cambridge-i hercegnő gyermekei közül Teck Mária különösen figyelemre méltó sorsot kapott. Őt a királynő unokájához, Albert walesi herceghez adták feleségül, aki tragikus módon fiatalon elhunyt. Ezt követően Mária sógora, György yorki herceg lett a férje. György később V. György néven, 1910-től fogva az Egyesült Királyság királya lett. Így Rhédey Klaudia unokája a házasság révén királynéi rangra emelkedett, míg dédunokái, Edward és György herceg, királyi örökségükkel a történelem lapjain örök nyomot hagytak.

Related posts