Tudod, mikor kerül sor az Erzsébet téri gyilkosság ügyének tárgyalására?

A Fővárosi Törvényszék 2022. február 19-én, hajnali órákban tűzte ki az első tárgyalás időpontját a tragikus körülmények között, az Erzsébet téren elhunyt 18 éves K. Martin ügyében. A vádirat szerint egy 18 éves férfi csoportos verekedés során egy pillangókéssel szúrt meg egy másik fiatalt, aki ennek következtében életét vesztette.

A szerdán zajló előkészítő ülés keretében az ügyész K. Zsolt esetében 12 és fél év börtönbüntetést, valamint 10 év közügyektől való eltiltást indítványozott, amennyiben a vádlott elismeri bűnösségét. A másodrendű vádlott, Sz. János esetében másfél év fiatalkorúak számára kiszabható fogházbüntetést kértek, négy év próbaidővel. A harmadrendű vádlott, F. Erik ügyében pedig 1 év 10 hónap felfüggesztett börtönbüntetés indítványozása mellett döntöttek, öt éves próbaidővel.

A vádirat szerint a két társaság tagjai szóba elegyedtek az V. kerületi Erzsébet téren. Az egyik társaság tagja volt többek között a sértett, valamint egy 17 éves és egy 18 éves fiatal, a másik társasághoz tartozott egy másik 18 éves fiatal férfi, ők hárman az ügy vádlottjai.

A fiatal sértett sajnos a kórházi kezelés ellenére néhány nappal később tragikus módon elhunyt.

A 24.hu beszámolója szerint az előkészítő ülésen K. Zsolt nem ismerte be a bűnösségét és nem mondott le a tárgyalás jogáról sem. A személyi körülményeivel kapcsolatban azt mondta, hogy érettségi a legmagasabb fokú iskolai végzettsége és jelenleg az anyjával és a kistestvérével él. Elmondása szerint autókozmetikával foglalkozik, és havi 130 ezer bruttót keres.

K. Zsolt ügyvédje jogos védelemre hivatkozva azt mondta, ha éjjel és csoportosan történik támadás, akkor azt úgy kell értelmezni, hogy az illető életére törtek. Hozzátette, nem emberölésnek, hanem halált okozó testi sértésnek kell minősíteni az esetet.

A védőálláspontja szerint F. Erik mindent elkövetett annak érdekében, hogy ügyfelét kiszorítsa, míg K. Zsolt cselekedetei egyértelműen jogos védelem keretein belül zajlottak. A védelem javasolta, hogy az eljárás során vizsgálják meg az összes rendelkezésre álló helyszíni kamerafelvételt, és kérjék be a sértett orvosszakértői véleményét is. Emellett indítványozta a védencének édesanyja és sógornője kihallgatását is, hogy teljesebb képet kapjanak az ügy hátteréről.

Az ügyvéd indítványozta, hogy a bíróság szüntesse meg a férfi bűnügyi felügyeletét, vagy legalábbis terjessze ki Pest megyére, lehetővé téve így ügyfele számára, hogy másodállást vállaljon, és ezzel hozzájáruljon a családi költségvetéshez. Az ügyész azonban ellenezte ezt a lépést, arra hivatkozva, hogy az a szökés és elrejtőzés kockázatát jelentő végzés lényegét teljesen kiüresítené. Kérte, hogy a férfi továbbra is nyomkövetős bűnügyi felügyelet alatt maradjon, amely megtiltaná számára Budapest területének elhagyását. A bíróság végül elutasította a védő kérelmét, és megerősítette a fővárosra vonatkozó nyomkövetős bűnügyi felügyeletet.

"Szívből sajnálom, ami történt, és mélyen megbántam az eseményeket. Az élettársammal közösen egy otthont szeretnénk kialakítani, ahol családot alapíthatunk."

Az áldozat édesanyja azonban nem elégedett az ügyészség által javasolt büntetéssel, és a lapnak nyilatkozva kifejezte, hogy sokkal szigorúbb intézkedésekre lenne szükség.

Related posts