Budapesten háromnapos szimpóziumot szerveznek, amely a mesterséges intelligencia izgalmas világát járja körül.

A HUN-REN szerdai közleménye szerint a mesterséges intelligencia világszerte legkiválóbb kutatói találkoznak Budapesten, hogy a legújabb fejlesztésekről, trendekről és áttörésekről beszéljenek. A több mint 50 vezető kutató között lesznek amerikai, német, szingapúri és magyar szakértők is.
A szimpózium során négy kulcsfontosságú területet vizsgálnak meg, amelyek a mesterséges intelligencia legégetőbb kérdéseit érintik. A megbízható és fenntartható AI, a hálózattudomány, az egészségügy, valamint az ipari automatizálás állnak a középpontban, lehetőséget adva a résztvevők számára, hogy mélyebb megértést nyerjenek e dinamikus és folyamatosan fejlődő területekről.
A közleményben az előadók között kiemelték Tao Dachenget, az NTU professzorát, aki több mint 112 ezer hivatkozással a világ egyik legtöbbet idézett AI-szakembere. A hálózattudományról beszél majd Barabási Albert-László, míg az orvosbiológiai AI-alkalmazásokat Guan Cuntai professzor, a BCI (agy-számítógép interfész) kutatás egyik vezetője mutatja be. Az ipari automatizálás és robotika frontvonalát Lin Weisi professzor képviseli a vizuális jelfeldolgozás területéről.
"A mesterséges intelligencia nem a jövő - hanem a jelen. Ez az esemény lehetőséget teremt arra, hogy Magyarország ne csak követője, hanem alakítója legyen az AI-forradalomnak. A mesterséges intelligencia ugyanakkor tudományos felelősség is. Magyarország célja, hogy a kutatási hálózatán keresztül élen járjon a megbízható, átlátható és emberközpontú AI fejlesztésében. A mesterséges intelligencia tehát iránytű a jövő felé" - idézték a közleményben Jakab Rolandot, a HUN-REN vezérigazgatóját.
A tájékoztatóban kiemelték, hogy a szimpózium igazi különlegessége abban rejlik, hogy a hazai kutatók és vállalatok képviselői aktívan részt vehetnek a tudományos diskurzusban. Hozzátették, hogy az esemény olyan neves nemzetközi partnerek támogatásával valósul meg, mint a Bosch, a Nokia, az Ericsson és a Continental, amelyek szakmai részvételükkel hozzájárulnak a tudomány és az ipar közötti együttműködés erősítéséhez. A magyar kutatók és vállalatok lehetőséget kapnak arra, hogy megismerjék a legfrissebb nemzetközi innovációkat, és közvetlen kapcsolatokat építsenek ki az élenjáró mesterséges intelligencia kutatókkal - áll a közleményben.