Ha te is elakadnál ezen a kérdésen, akkor inkább csak a hátsó ülésre ülj!

Ez a KRESZ-kérdés biztosan sokak számára ismerős a régi tankönyvek lapjairól. Noha a közlekedési szabályok folyamatosan átalakulnak és frissülnek, ez a feladat még mindig releváns és aktuális. Ezért most egy különleges KRESZ-tesztet készítettünk, amely még a rutinos sofőrök tudását is próbára teszi. Készen állsz, hogy megmérettesd magad?

A kérdés, ami a fotóhoz kapcsolódik, első pillantásra egyszerűnek tűnhet, de meglepően sok embernek okoz nehézséget. Te vajon képes vagy megoldani ezt a KRESZ-vizsgát?

KRESZ-teszt: Milyen sorrendben haladhatnak át a járművek?

A szóban forgó szituáció egy olyan kereszteződésre utal, ahol hiányoznak a megszokott közlekedési táblák, és négy jármű érkezik különböző irányokból, csupán egyetlen jármű rendelkezik megkülönböztető jelzéssel. Figyelmesen szemügyre kell venni a fotót: milyen sorrendben haladhatnak át a járművek? A válasz első pillantásra talán egyértelműnek tűnik, de vajon tényleg helyes a megérzésed? Érdemes alaposan átgondolni a helyzetet!

A KRESZ-teszt teljesítése A KRESZ-teszt, vagyis a Közlekedési Rendelkezések Szabályainak Tesztje, elengedhetetlen lépés a közlekedési szabályok elsajátításában. A teszt célja, hogy felmérje a közlekedési ismereteket és biztosítsa a közlekedők biztonságát az utakon. A válaszok pontos megadása segít megerősíteni a tudást, és felkészít a vezetői engedély megszerzésére. A KRESZ-teszt során fontos, hogy alaposan átnézzük a közlekedési szabályokat, figyelmesen olvassuk el a kérdéseket, és mérlegeljük a válaszlehetőségeket. A teszt nem csupán a szabályok ismeretét, hanem azok gyakorlati alkalmazását is megköveteli, hiszen a közlekedés során sokszor gyors döntéseket kell hoznunk. A felkészüléshez hasznos tanulmányozni a legfrissebb KRESZ-kiadványokat, online tesztfeladatokat megoldani, valamint gyakorlati tapasztalatokat szerezni, akár autóvezetés közben is. Így nemcsak a teszt sikeres teljesítése válik lehetővé, hanem a biztonságos közlekedéshez is hozzájárulunk.

Az itt látható egyenrangú útkereszteződésben elsőként a "B" jelű mentő gépkocsi haladhat tovább, mert a megkülönböztető jelzéseit használja. Ezt követően a "D" jelű jármű haladhat, mert jobbra kanyarodva nem kell elsőbbséget adnia egyik jármű részére sem, és vele egyszerre az "A" jelű motorkerékpár is áthaladhat. Végül pedig a "C" jelű jármű haladhat tovább - írja a KRESZ Tanulás Otthon.

Szeretnéd még inkább csiszolni a tudásodat? Próbáld ki magad a korábbi ingyenes KRESZ-tesztjeinkkel is! Tedd próbára a tudásod, és nézd meg, mennyire vagy felkészült!

KRESZ-teszt: Melyik a kihívásosabb, az elmélet vagy a gyakorlat a vezetés során?

A közlekedési szabályok időről időre módosulnak, így fontos, hogy folyamatosan frissítsük KRESZ-tudásunkat. Éles helyzetben sokkal nehezebb eldönteni a sorrendet, hiszen vannak olyan nem mindennapi helyzetek, amikre kapásból nem mindenki tudja a megoldást. Biztos vagy benne, hogy jól ismered a KRESZ-szabályokat? Ha nem, de nem akarsz KRESZ könyveket bújni, akkor érdemes megnézned az alábbi videót.

Related posts