Főként a sérült fák jelentettek problémát.

A vihar miatt 65 településen szünetelt az áramszolgáltatás
Az idei nyár igazi szeszélyességgel lepett meg minket: a hőmérséklet szinte elviselhetetlenül magasra szökött, a perzselő meleg és a súlyos szárazság egyaránt próbára tette a mindennapi életünket. Aztán hirtelen, mint egy váratlan fordulat a történetben, megérkeztek a viharos szelek, az esőzések és a hűvösebb idő. Bár késlekedve, de az eső végül jót tett, hiszen a tartós aszály már súlyosan károsította a mezőgazdasági terményeket. A kiszáradt föld és növényzet következményeként sajnos tarlótüzek és bozóttüzek ütöttek fel a fejüket, amikkel a tűzoltók hatalmas erőfeszítéseket téve igyekeztek megküzdeni. A tarlótüzek megszüntetése után pedig már nem maradt más hátra, mint a viharkárok helyreállítására összpontosítaniuk a következő héten.
Maros megye területén kedden este 19 és 22 óra között narancssárga vészjelzést hirdettek, amit a meteorológiai intézet bocsátott ki. A figyelmeztetés erőteljes viharokra és heves esőzésekre figyelmeztetett, így a lakosságot óvatosságra intették.
A vihar által kiváltott káosz valósággal megerősítette a figyelmeztetéseket, hiszen a lakosság nyolcvan riasztást küldött be a hatóságoknak. A tűzoltóknak összesen 29 alkalommal kellett sürgős beavatkozásra készülniük, és 13 esetben kidőlt fákat kellett eltávolítaniuk az utakról, garázsokról, lakóházakról, valamint a villamos vezetékekről. A károk felszámolásában az ISU csapatai, az önkéntes tűzoltók és a villanyszerelők munkacsoportjai egyaránt aktívan részt vettek, hogy helyreállítsák a rendet és a biztonságot.
Marosvásárhelyen és a környező településeken a kidőlt fák jelentették a legfőbb gondot, hiszen összesen 12 alkalommal kellett intézkedni a veszélyessé vált fák eltávolításáról. A legtöbb esetben az úttestre zuhantak, de sajnos két esetben garázsokat, egy alkalommal pedig egy lakóházat is sújtottak a természet eme váratlan megnyilvánulásai.
Marosvásárhelyen a vihar pusztító ereje különösen a Vár sétány fáit érintette, ahol az ezüstfenyők gyökerestül dőltek ki. A Bartók Béla utcában pedig a tűzoltók feladata lett a letört fák eltávolítása, amelyek a szél tombolása után a járdákra borultak.
Az ISU hivatalos tájékoztatása alapján az anyagi veszteségek rendkívül csekélynek bizonyultak.
Szovátán, Maroskövesden és Dózsa György községben is a kidőlt fák jelentettek problémát.
Fák dőltek a villamos hálózatra, és a tűzoltóknak, valamint az Electrica szakembereinek többször is be kellett avatkozniuk, hogy megszüntessék az üzemzavarokat. A beavatkozások helyszínei között szerepelt Nagyteremi, Dózsa György, Teremiújfalú, Dédabisztra, Galonya, Füleháza, Déda, Sebespatak, Kóródszentmárton, Erdőcsinád és Mezőmadaras is.
Szénáságyon. Szászrégen és Csobotány területén a heves vihar következtében rövidzárlat lépett fel a villamos hálózatban, ami miatt lángra kaptak a száraz növények.
Az áramkiesés 65 települést érintett, ami 12.350 fogyasztót jelent.
Az ISU Horea katasztrófavédelmi felügyelőség szeretné felhívni a lakosság figyelmét arra, hogy a tüzek megelőzése érdekében rendkívül fontos a fokozott óvatosság. Kérjük, mindenki tartsa be a tűzvédelmi előírásokat, legyen szó akár otthoni környezetről, háztáji gazdaságokról, vagy a szabadban végzett tevékenységekről. Emellett sürgetjük, hogy a fürdőzés során kerüljék a tavakat és folyókat, és inkább a kijelölt strandokat válasszák. Sajnos sokan figyelmen kívül hagyják ezeket a figyelmeztetéseket, ezzel pedig komoly kockázatot vállalnak. Bármilyen vészhelyzet esetén azonnal tárcsázzák az 112-es egységes hívószámot – hangsúlyozta Călușeri Alexandra hadnagy, az ISU sajtófelelőse.