Egy váratlan döntés következtében, szinte egyik pillanatról a másikra, betiltották egy ország területén az egyik legjelentősebb arab szervezet tevékenységét.

Jordánia szerdán betiltotta a Muszlim Testvériség, az ország legnagyobb ellenzéki csoportjának működését, vagyonát pedig elkobozta, miután a csoport több tagját szabotázsakcióban való részvétellel vádolták meg - közölte az arab ország belügyminisztere.
A Jordániában több évtizede törvényes keretek között működő mozgalom, amely több jordániai nagyvárosban is széles körű támogatással bír, nem kommentálta a bejelentést.
Mazen Fraya belügyminiszter bejelentette, hogy a csoport összes tevékenységét megtiltják, és minden olyan személyt felelősségre fognak vonni, aki terjeszti az ideológiájukat.
A tilalom kiterjedt a mozgalom kiadványaira, továbbá az irodáik és ingatlanjaik bezárására és lefoglalására is - tette hozzá.
Az arab világ számos országában már megtiltották az iszlamista Muszlim Testvériség tevékenységét. Kritikusai szerint a szervezet egy fenyegető terrorista csoport, míg a mozgalom képviselői hangsúlyozzák, hogy évtizedekkel ezelőtt hivatalosan is lemondtak az erőszakos módszerekről, és békés úton kívánják megvalósítani iszlamista víziójukat.
A Muszlim Testvériség, amely hivatalosan Muszlim Testvérek Társaságaként ismert, a modern iszlamizmus egyik legősibb és legjelentősebb csoportja. Az 1920-as évek végén jött létre Egyiptomban, és azóta is markánsan jelen van a politikai színtéren. A szervezet a szekularizmus ellen lép fel, és az Arab Tavasz idején vált különösen befolyásossá, amikor ők adták Egyiptom első demokratikusan megválasztott elnökét, Mohammed Morszit. Érdekes módon, a gázai Hamász, amely a Testvériség egyik leágazása, hivatalosan nem képviseli a Testvériség nézeteit, mivel az utóbbi elítéli annak működését.