A rendőrség elnézést kért a lakástűzben elhunyt nő ügyével kapcsolatos kommunikációjáért.
Az országos rendőrfőkapitány utasította a kommunikációs gyakorlat alapos áttekintésére és értékelésére.
"A V. kerületi lakástűzzel kapcsolatos tragikus esemény kapcsán méltatlan és tiszteletteljes kommunikáció zajlott, amely a rendőrség számára is elfogadhatatlan" - nyilatkozta Gál Kristóf, a rendőrség szóvivője a hivatalos YouTube-csatornájukon.
Ahogy korábban már beszámoltunk róla, február 4-én tartott sajtótájékoztatóján a rendőrség bejelentette, hogy a V. kerületi lakástűzben felfedezett japán nő halálával összefüggésben felmerült, hogy azt a volt férje okozhatta. Gál Sándor rendőr alezredes elmondása szerint a nyomozás irányát nem csupán a nő barátai és a Patent Egyesület által említett "gyanús körülmények" befolyásolták, hanem sokkal inkább az "intuíció", valamint a "rutin és az évek tapasztalata" játszottak szerepet a döntésükben.
Ahogy a 444.hu beszámolt róla, az ügy többekben felháborodást váltott ki. Kedd estére a nő barátai megemlékezést szerveztek a ház előtt, ahol tragikus módon életét vesztette. Ők azok, akik már közel egy hete harcolnak azért, hogy a rendőrség komolyan vegye az eset gyanús körülményeit. Közöttük voltak olyanok is, akikkel a hatóságok meglehetősen szokatlan módon, Facebook-kommentekben kommunikáltak.
Gál Kristóf a rendőrség hivatalos platformján közzétett videóban a következőket mondta ezzel összefüggésben:
"A Magyar Rendőrség képviseletében szeretném kifejezni sajnálatomat mindazok iránt, akiket ez a helyzet jogosan felháborított, megbotránkoztatott vagy sértett."
"Arra kérek mindenkit, hogy a magyar rendőrség munkáját ne csupán ennek az ügynek a kommunikációs aspektusai alapján ítéljék meg. Sajnos, ez a megengedhetetlen stílus árnyékot vet arra a szakszerű tevékenységre, amelyet a nyomozók, helyszínelők és szakértők végeztek az ügyben. Az ő elkötelezett munkájuknak köszönhetően sikerült alaposan tisztázni a kezdeti következtetéseinket, és végül, a saját elképzeléseinket is felülbírálva, megalapozott gyanút formálni egy konkrét személy ellen, akit sikerült is elfognunk" - nyilatkozta a szóvivő, hangsúlyozva, hogy a rendőrségnek "nem csupán jogi, hanem erkölcsi felelőssége is van abban, hogy segítsen a bajba jutottakon, és hogy figyelembe vegyük az építő jellegű kritikákat és javaslatokat." Az országos rendőrfőkapitány pedig elrendelte a kommunikációs gyakorlat átgondolását.